2022 CAT

AGENDA 2022

21 de gener
Masterclass – Murcia
Conservatorio Superior de Música de Murcia

28 de gener
Palacio de la Ópera – A Coruña
Lady Macbeth, D. Shostakovich

29 de gener
Palacio de la Ópera – A Coruña
Lady Macbeth, D. Shostakovich

1 de febrer
Església de la Universitat de Santiago – Santiago de Compostela
Exposició Palabras orfas, Soledad Penalta
Rebonds a, I. Xenakis

24 de febrer
Asko|Schönberg ensemble & Ensemble Kollective Berlin- Amsterdam
Muziekgebouw aan ‘t IJ
Estrena absoluta, Stefan Prins
Baldur Bronnimann

10 de març
Palacio Euskalduna – Bilbao
Bilbao Orkestra Sinfonikoa
Symphony No. 2, G. Mahler

11 de març
Palacio Euskalduna – Bilbao
Bilbao Orkestra Sinfonikoa
Symphony No. 2, G. Mahler

17 de març
Auditori del COSCYL – Salamanca
Concert solista
amb l’ensemble de Percussió del Conservatori

18 de març
Pierre Boulez Saal – Berlin
Residència – Desenvolupament de “Tubalirum”

19 de març
Pierre Boulez Saal – Berlin
RResidència – Desenvolupament de “Tubalirum”

20 de març
Pierre Boulez Saal – Berlin
Residència – Desenvolupament de “Tubalirum”

21 de març
Pierre Boulez Saal – Berlin
Residència – Desenvolupament de “Tubalirum”

22 de març
Pierre Boulez Saal – Berlin
Residència – Desenvolupament de “Tubalirum”

2 d’abril
Theater Winterthur – Winterthur, Suïssa
Musikkollegium Winterthur Orchester
“The Big Wig”, Hildegard Lernt Fliegen

14 d’abril
Cidade da Cultura – Santiago de Compostela
Residència artística
Arxis Ensemble, Asociación Cultural AÏS
Igor C Silva, Patricia Cadaveira, Noè Rodrigo Gisbert

15 d’abril
Residència artística
Arxis Ensemble, Asociación Cultural AÏS
Igor C Silva, Patricia Cadaveira, Noè Rodrigo Gisbert

16 d’abril
Residència artística
Arxis Ensemble, Asociación Cultural AÏS
Igor C Silva, Patricia Cadaveira, Noè Rodrigo Gisbert

17 d’abril
Residència artística
Arxis Ensemble, Asociación Cultural AÏS
Igor C Silva, Patricia Cadaveira, Noè Rodrigo Gisbert

18 d’abril
Residència artística
Arxis Ensemble, Asociación Cultural AÏS
Igor C Silva, Patricia Cadaveira, Noè Rodrigo Gisbert

21 d’abril
Fundación Luis Seoane – A Coruña
“You Erase Yourself”, Igor C Silva
Presentació de la instal·lació sonora interactiva

28 d’abril
Bilbao Orkestra Sinfonikoa
Pini di Roma, O. Respighi

29 d’abril
Bilbao Orkestra Sinfonikoa
Pini di Roma, O. Respighi

6 de maig
Pierre Boulez Saal – Berlin
Residència – Desenvolupament de “Tubalirum”

7 de maig
Pierre Boulez Saal – Berlin
Residència – Desenvolupament de “Tubalirum”

8 de maig
Pierre Boulez Saal – Berlin
Concert “Tubalirum”

9 de maig
Pierre Boulez Saal – Berlin
Concert “Tubalirum”

10 de maig
Pierre Boulez Saal – Berlin
Concert “Tubalirum”

14 de maig
* * * * * – A Coruña
Arxis Ensemble /Arxis Percussion Group
Pléïades, I. Xenakis

22 de maig
Pontevedra
Concert solista

28 de maig
* * * * * – A Coruña
Arxis Ensemble, Cantando Admont
Akusmata, Beat Furrer
Beat Furrer

9 de juny
VII Trobada de Percussió de Pollença – Mallorca

10 de juny
VII Trobada de Percussió de Pollença – Mallorca

11 de juny
VII Trobada de Percussió de Pollença – Mallorca
III Concurs Internacional de Marimba (jurat)

12 de juny
VII Trobada de Percussió de Pollença – Mallorca
III Concurs Internacional de Marimba (jurat)

13 de juny
VII Trobada de Percussió de Pollença – Mallorca