2019

AGENDA 2019

 

5 de gener
Juilliard School of Music – New York City, US
Asko|Schönberg ensemble, director: Huang Ruo
12:45h

 

7 de gener
Ferus Festival, National Sawdust, New York City, US
Asko|Schönberg ensemble, director: Huang Ruo
19:00h

 

7 de gener
Ferus Festival, National Sawdust, New York City, US
Asko|Schönberg ensemble, director: Huang Ruo
21:30h

 

24 de gener
Auditori de Palma de Mallorca – Palma de Mallorca
Orquestra Simfònica de les Illes Balears

 

4 de febrer
Auditori del Conservatori Superior de Música de les Illes Balears – Palma de Mallorca
Concert de professors (departament de percussió)

 

1 de març
Palacio Euskalduna, Bilbao
Musika-Música
Orquesta Sinfónica de Galicia


2 de març
Palacio Euskalduna, Bilbao
Musika-Música
Orquesta Sinfónica de Galicia

3 de març
Palacio Euskalduna, Bilbao
Musika-Música
Orquesta Sinfónica de Galicia

 

9 de març
Classe magistral
Conservatori de Música “Maestro Gómez Vila” – Cieza, Murcia

 

10 de març
Auditori de la Diputació d’Alacant (ADDA) – Alacant
Solo Recital
http://www.addaalicante.es/events/noe-rodrigo-fire-over-water/?occurrence=2019-03-10

 

20 de març
Festival Pórtico do Paraíso – Ourense
Concert amb Mbira-duo

Mbira Dúo


 

22 de març
Masterclass
Escola Superior de Música de Catalunya (ESMUC)

 

24 de març
Festival Emergents – l’Auditori de Barcelona
Solista amb la Banda Municipal de Barcelona
Concert per a Percussió de Brett W. Dietz
director: Manel Valdivieso
https://www.auditori.cat/es/festival-emergents-banda

 

3 d’abril
Muziekgebouw aan ‘t IJ – Amsterdam
Slagwerk Den Haag
concert didàctic

 

3 d’abril
Muziekgebouw aan ‘t IJ – Amsterdam
Asko|Schönberg ensemble
Minimal Music Festival

 

4 d’abril
Tivoli Vredenburg – Utrecht
Asko|Schönberg ensemble
Minimal Music Festival

 

4 d’abril
Muziekgebouw aan ‘t IJ – Amsterdam
Slagwerk Den Haag
concert didàctic

 

5 d’abril
Muziekgebouw aan ‘t IJ – Amsterdam
Slagwerk Den Haag
concert didàctic

 

6 d’abril
Muziekgebouw aan ‘t IJ – Amsterdam
Slagwerk Den Haag
12:30h & 15:00h

 

7 d’abril
Muziekgebouw aan ‘t IJ – Amsterdam
Slagwerk Den Haag
12:30h & 15:00h

 

12 d’abril
Palacio de la Ópera – A Coruña
Orquesta Sinfónica de Galicia

 

13 d’abril
Palacio de la Ópera – A Coruña
Orquesta Sinfónica de Galicia

 

30 d’abril
Museo Interactivo de la Historia de Lugo, MIHL
VII Ciclo de Música Contemporánea de Lugo
Solo recital
20:00h

 

4 de maig
Valladolid
Juventudes Musicales de España
Concert amb Mbira-duo

 

11 de maig
Auditorio Museo Domus – A Coruña
Festival RESIS 2019

 

16-19 de maig
Trobada de Percussió de Pollença – Mallorca
Professor resident
Membre del jurat, Concurs de Marimba

23 de maig
Muziekgebouw aan ‘t IJ – Amsterdam
Asko|Schönberg ensemble
Louis Andriessen 80

 

25 de maig
Tivoli Vredenburg – Utrecht
Asko|Schönberg ensemble
Louis Andriessen 80

 

29 de maig
Concertgebouw De Vereeniging – Nijmegen
Asko|Schönberg ensemble
Louis Andriessen 80

 

14 de juny
Auditorio Nacional de Música – Madrid
Solista con la Orquesta de la RTVE, dir.: Féliz Ardanaz
Concierto para dos pianos, percusión y orquesta, Bela Bartok

 

18 de juny
Amsterdam International Theater
Asko|Schönberg ensemble, Holland Festival
Triptych, Bryce Dessner

 

19 de juny
Amsterdam International Theater
Asko|Schönberg ensemble, Holland Festival
Triptych, Bryce Dessner

 

19 de juliol
Asko|Schönberg ensemble, Wonderfeel Festival
Kate Moore, Space Junk

 

25-28 de juliol
Merza Percusión 2019
Faculty teacher